Obnova ovocné aleje v obci Radějov

Je důležité nejen sadit ale i zalévat a udržovat výsadby po dobu nejméně 5 let, to si uvědomili na MAS Strážnicko a již 3 rokem obnovu jí výsadby na pozemcích jihomoravského kraje podél místních silnic na Strážnicku, kde na to silničáři nestačí. Letošní podzim to byla silnice do Radějova, kde se obnovila alej přes 1 km dlouhá o 100 stromech, kde mnohé z nich byli poničené zvěří, především daňky a srnčím, kterých je v okolí neskutečné množství a některé stromy byly i poničeny při sečení trávy  těžkou technikou mezi stromy. Nově bylo vysazeno "jen 21 stromů, ale o většiny ostatních byla opravena či zcela nahrazena zničená ochrana proti zvěři , udělán výchovný řez stromů, protože se jedná především o třešně, ořešáky a oskeruše! Díky moc všem brigádníkům, kteří se zůčastnili dosadby nových stromů !

Za Mas Strážnicko, Vít Hrdoušek

 

 

DSC 6622
DSC 6627
DSC 6642
DSC 6656

Agrolesnictví

Agrolesnictví - praktické možnosti realizace dle nařízení vlády (přílohou), která v červnu 2023 schválila možnost výsadby stromů na zemědělské půdě a tím umožnila realizaci evropských dotačních podpor až 500 000 Kč na hektar pro na výsadby stromů do travních porostů a na ornou půdu s udržitelností nejméně 5 let, vice v přiložené prezentaci, a  info na stránkách Českého spolku pro agrolesnictví https://agrolesnictvi.cz

 

Nařízení vlády

Prezentace - praktické AGROLESNICTVÍ

 

 

Zasaďme se o stromy

Vážení příznivci stromů,

s novým rokem 2023 bychom vám rádi představili dokumentární film „Zasaďme se o stromy od známého dokumentaristy Ivana Stříteského.
Film naleznete zde:    Zasaďme se o stromy - YouTube
Anotaci k filmu si můžete přečíst ZDE

Další filmy tohoto vynikajícího tvůrce jsou:

Nejbližší krajina o městské zeleni na příkladu města Prahy

Silva Gabreta o významu přírodních procesů v lese

Nech půdu žít a Živý plášť planety Země - GEODERMA o významu přírodních procesů na zemědělské půdě

Půda nad zlato dokument určený pro propachtovatele zemědělské půdy

Krajina pro včely o proměnách krajiny ve prospěch včel

Zdravější krajina o proměnách krajiny podpořených z AEKO

 

Tento web používá technická cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies.

Souhlasím