Výsadba sadu bratří Bauerů ve Valticích

V pátek 13.5.2016 byl ve Valticích založen sad bratří Bauerů.

Bratři Bauerové – František (1758 – 1840), Ferdinand (1760 – 1826) a Josef (1756 – 1831) patří mezi nejvýznamnější rodáky Valtic. Tito synové dvorního malíře Liechtensteinů, Lukáše Bauera, patří mezi nejvýraznější osobnosti botanické malby a jejich kresby jsou díky své preciznosti a přesnosti ve světě dodnes považovány za unikátní. Přes veškerý věhlas, který tvorba bratří Bauerů na mezinárodním poli získala, je jejich dílo pro laickou veřejnost v České republice veskrze neznámé.

Tato akce vznikla jakou součást rozsáhlé iniciativy Milion stromů pro krajinu, k níž se připojila také MAS Lednicko-valtický areál, z.s. Významnými spolupořadateli akce byly Město Valtice a Bylinková zahrada Tiree Chmelar ve Valticích.

Před vysazením sadu proběhla přednáška o životě a díle Ferdinanda Bauera a jeho působení v Austrálii, kterou vedl velvyslanec Austrálie v Rakousku pan David Stuart, jenž se dlouhodobě věnuje popularizaci díla bratrů Bauerů ve světe. Na programu semináře byl také blok s informacemi o výsadbě ovocných dřevin v krajině. Odborným garantem výsadby byl pan Ing. Přemysl Krejčiřík, Ph.D. (přední český zahradní architekt; těžištěm jeho činnosti je hlavně projekční činnost veřejných prostorů, a to především obnova historických zahrad, mezi významné realizace, které pod jeho vedením proběhly, patří např. obnova Palmového skleníku v Lednici, obnova zahrady Vily Tugendhat a obnova Květné zahrady v Kroměříži).

  • iniciátor: Město Valtice, Bylinková zahrada Tiree Chmelar ve Valticích, MAS Lednicko-valtický areál, z.s.
  • místo výsadby: Valtice, Pod kapličkou
  • datum výsadby: 13. 5. 2016
  • počet vysazených stromů v rámci akce: 10 stromů (odrůdy hrušní)

Fotogalerie

Letak Akce Ms Lva
Reprezentacni Foto
Foto1
Foto2
Foto3
Foto4

Tagy: 2016, MAS Lednicko-valtický areál

Tento web používá technická cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies.

Souhlasím