Výsadba ve Tvarožné Lhotě

Dětmi obnovená třešňová alej nad obcí

V MAS Strážnicko, která iniciovala program „Milion stromů“ proběhly výsadby již na přelomu roku (listopad a únor). Sázelo se v obci Tvarožná Lhota, kde byla nejprve dětmi z místní školy, dále rodinami a zástupci osadního výboru obnovena třešňová alej v délce 2km vedoucí podél silnice z obce do rekreační oblasti Lučina. Bylo vysazeno 75 třešní, 5 starých odrůd – Karešova, Donisenova, Rychlice, Burlat, Kaštánka. Výsadby proběhly s podporou obce Tvarožná Lhota a MAS Strážnicko.
Dále jsme poskytli informační servis ostatním MAS v projektu: MAS D. Morava, MAS Mikulovsko, MAS Hustopečsko aj. Na Strážnicku jsme 23.5.2016 hostili zájemce o výsadby z MAS Vyškovsko, kde jsme představili naše dosavadní aktivity, a proběhl malý seminář k zakládání, údržbě a řezu výsadeb ovocných stromů.
MAS Strážnicko se aktivně zúčastnila proběhlých seminářů, kde také ve spolupráci s Mendelu navrhla další projekt typu Life a projekt přeshraniční spolupráce At – CS – SK s Dolnorakouskou vládou. Tyto projekty budou možným pokračováním stávajícího programu Milion ovocných stromů na území okolních států.

Iniciátor:    MAS Strážnicko, z.s.
Realizátor:    Obec Tvarožná Lhota
Datum výsadby:     25.2.2016
Místo výsadby:    třešňová alej v délce 2 km vedoucí podél silnice z obce do rekreační oblasti Lučina

Fotogalerie

IMG 4150
IMG 4260
IMG 4304

Tagy: 2016, MAS Strážnicko

Tento web používá technická cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies.

Souhlasím